Elektroniczny Katalog Biblioteczny Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej

Zapraszamy do korzystania z Elektronicznego Katalogu Bibliotecznego naszych zasobów bibliotecznych znajdującego się poniżej:

BIP

Spotkanie DKK w Dobrej
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 08 maja 2017 08:22   

21 marca 2017 roku o godz. 15:30 odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Na spotkanie przybyło 6 miłośniczek słowa drukowanego. Tym razem skupiliśmy się na powieści Iwony Żytkowiak „Dokąd teraz?”.

Każdy rozdział z „Dokąd teraz?” opowiada losy zupełnie innego bohatera, aczkolwiek wszystko skupione jest na głównej bohaterce, czyli Lilii Czarneckiej. Jest to tzw. trudna literatura. Nie ma w niej jednak nic banalnego. Niesamowity zbiór charakterów powoduje iż od powieści trudno się oderwać ,pomimo iż wymaga od nas nieustannego myślenia. Z pozoru wydaje się iż autorka nie panuje nad bohaterami, nic bardziej mylnego. Poznając losy naszych bohaterów, poznajemy ich losy, które przeplatają się, wzajemnie tworzą jedną doskonałą całość.

Warsztat autorki zachwyca, fikcja uszczęśliwia. Nie mogliśmy znaleźć w powieści nic, co mogłoby się nie spodobać, świetna powieść, ambitnie napisana dla wymagającego czytelnika. Lektura dla każdego wszędzie. Warta przeczytania. Warta zapamiętania.

autor: Elżbieta Wardak
foto: Elżbieta Wardak