Elektroniczny Katalog Biblioteczny Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej

Zapraszamy do korzystania z Elektronicznego Katalogu Bibliotecznego naszych zasobów bibliotecznych znajdującego się poniżej:

Filie GBP
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Dobrej
Wpisany przez Administrator    czwartek, 12 października 2017 14:30   

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Więcej…
 
Komendant Straży Gminnej odwiedził Bibliotekę w Dołujach
Wpisany przez Administrator    czwartek, 12 października 2017 14:21   

Nasza biblioteka gościła we wrześniu Komendanta Straży Gminnej, pana Andrzeja Budzyńskiego, który spotkał się z uczniami tutejszej szkoły podstawowej.

Więcej…
 
Cała Polska Czyta Dzieciom
Wpisany przez Administrator    czwartek, 12 października 2017 14:18   

Nasza biblioteka włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Przez cały rok prowadzimy spotkania z książką, odwiedzają naszą placówkę przedszkolaki oraz dzieci ze szkoły podstawowej.

Więcej…
 
Wrześniowe spotkanie z DKK w Dołujach
Wpisany przez Administrator    czwartek, 12 października 2017 14:13   

Po okresie wakacyjnym Dyskusyjny Klub Książki wznowił spotkania. Zajęliśmy się dwiema pozycjami książkowymi.

Więcej…
 
Biblioteka w Mierzynie zaprasza na zajęcie plastyczne
Wpisany przez Administrator    środa, 20 września 2017 11:40   

Zajęcia Plastyczne są bardzo ważnym elementem w rozwoju każdego dziecka. Kształcą umiejętności manualne, umacniają poczucie własnej wartości oraz potrzebę indywidualizmu. Wyzwalają ukryty potencjał twórczy, a także stymulują dziecięcą wyobraźnię dzięki kontaktowi ze sztuką.

Zajęcia w naszej bibliotece przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym (od 5 do 9 lat). Warsztaty będą odbywać się raz w miesiącu w ostatni wtorek miesiąca od 17:30 do 18:30. Podczas zajęć towarzyszyć nam będą zabawy z książką typu picture book, wspólne czytanie i zajęcia plastyczne. Dzięki temu dzieci nie tylko poznają liczne przygody literackich bohaterów ale stworzą też swoje artystyczne portfolio. Koszt warsztatów w roku 2017/2018 to 50,00 zł, pokrywający wydatki na zakup materiałów plastycznych dla dzieci.

Więcej…
 
Literackie urodziny Juliana Tuwima w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    wtorek, 19 września 2017 09:01   

13 września w bibliotece GCKiB w Wołczkowie świętowaliśmy literackie urodziny Juliana Tuwima. Na rozgrzewkę były zagadki związane z twórczością poety, następnie czytanie wierszy a w roli głównej "Słowa i słufka".

Więcej…
 


Strona 1 z 31