Filie GBP
Jak powstaje książka
Wpisany przez Administrator    wtorek, 12 marca 2019 00:00   

Lekcja Biblioteczna - jak powstaje książka

Kolejna lekcja biblioteczna z cyklu "Jak powstaje książka " już za nami. Tym razem jednak w zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy I PSP w Mierzynie. Dzieci przekonały się, że powstanie książki w postaci, którą trafia do ich rąk, to wcale nie taka prosta sprawa. To długa i trudna praca wielu ludzi: autora, ilustratora i wydawcy.

Dzięki takim właśnie lekcjom uczniowie nie tylko zdobywają nową wiedzę, ale i ujawniają własne talenty i predyspozycje. Efektem jest kolejna historia o małym słoniu, która powstała na bazie dziecięcej wyobraźni i szeregu kolorowych ilustracji.

Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy na kolejne lekcje w bibliotece. Zachęcamy także nauczycieli i opiekunów grup do składania własnych propozycji i tematów na kolejne spotkania w bibliotece w Mierzynie.

Edyta Sztylc

autor: administrator

 
Zajęcia literacko-plastyczne
Wpisany przez Administrator    wtorek, 12 marca 2019 00:00   

Zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w Mierzynie

W filii bibliotecznej w Mierzynie rozpoczął się cykl zajęć literacko-plastycznych dla dzieci. Pierwsze organizacyjne zajęcia, na których uczestniczyły zarówno 3-latki, jak i 7- latki były wspólną zabawą w towarzystwie przyjacielskiego węża. Razem obejrzeliśmy bajkę pt. "zaczarowany kalosz ", porozmawialiśmy o domowych zwierzakach i pokolorowaliśmy papierowego węża, który zwisła w naszym kąciku malucha. A podczas zabawy ruchowej nauczyliśmy się wiersza o wężu, który brzmi dokładnie tak:


Idzie wąż wąską dróżką,
Nie porusza żadną nóżką,
Poruszałby, gdyby mógł,
Lecz wąż przecież nie ma nóg!


Już 14 marca o godz. 18:00 zapraszamy na kolejne zajęcia z cyklu. Tym razem jednak przeznaczone dla dzieci w wieku 5-7 lat. Z maluchami widzimy się za to 4 kwietnia 2019 r. o godz. 17:00.

Edyta Sztylc

autor: administrator

 
Relacja ze spotkania z autorem Tajemnice Hintersee
Wpisany przez Administrator    piątek, 01 marca 2019 00:00   

Relacja ze spotkania z autorem Tajemnice Hintersee

Fantastyczna książka, autor umiejący zaskarbić sobie serca czytelników i grono wiernych klubowiczów Dyskusyjnego Klubu książki spotkali się 28 lutego w filii bibliotecznej w Mierzynie, by razem porozmawiać o debiutanckiej powieści Zbigniewa Pankiewicza – szczecińskiego dziennikarza. Autor oczarował nas opowieścią o kulisach powstania książki, jak również zaintrygował kolejną historią, której będziemy wypatrywać na łamach kolejnej powieści. Imponujący dar opowiadania, niebanalne pomysły i wysmakowane poczucie humor sprawia, że nie tylko z wielką przyjemnością sięgnęliśmy do powieści „Tajemnice Hintersee”, ale i wysłuchaliśmy z ogromnym zainteresowaniem samego autora.

Teraz pozostało nam już tylko czekać na kolejną książkę i kolejne spotkanie, a czytelników, którzy jeszcze nie mieli okazji spotkać się z twórczością pana Zbigniewa Pankiewicza odesłać do lektury.

autor: administrator

 
Lekcja biblioteczna w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    środa, 27 lutego 2019 00:00   

Lekcja Biblioteczna w bibliotece w Mierzynie

26 lutego 2019 r. w bibliotece w Mierzynie odbyła się jedna z pierwszych lekcji bibliotecznych, skierowanych do młodego czytelnika. Tematem spotkania była "książka". Dzieci mogły poznać zawody związane z powstawaniem książki i jej drogę, zanim trafi na nasze półki. Same też wcieliły się w role autora bądź ilustratora, a za sprawą biurowych eksponatów udało nam się nawet zespolić nasza parce w jedną całość. Przedszkolaki opuściły bibliotekę z własnym opowiadaniem i kilkoma barwnymi ilustracjami. Ich zadaniem będzie teraz tylko nadać nowej historii tytuł i stworzyć okładkę.

Zapraszamy na kolejne lekcje biblioteczne w bibliotece. W ofercie trzy tematy:

1. Jak powstaje książka;
2. Dzieci Świta;
3. Niezwykły przyjaciel.


autor: administrator

 
Spotkanie z autorem powieści "Tajemnice Hintersee"
Wpisany przez Administrator    wtorek, 26 lutego 2019 00:00   

Zapraszamy na spotkanie z autorem powieści "Tajemnice Hintersee"

W dniu 28 lutego br, odbędzie się spotkanie ze Zbigniewem Pankiewiczem, autorem niezwykle frapującej powieści pt. „Tajemnice Hintersee”.

Nie przegapcie tego. Zapraszamy

Edyta Sztylc

autor: administrator

 
Dzień języka ojczystego
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 25 lutego 2019 00:00   

Dzień języka ojczystego

21.02.19r. w GCKIB w bibliotece w Wołczkowie, zebrała się 6-cio osobowa grupka dzieci w wieku szkolnym aby podjąć wyzwania ortograficzne. Zajęcia odbywały się na wesoło w formie zabawy. Tak więc komórki poszły w zapomnienie, a dzieci zmierzyły się z zadaniami i rebusami zawierającymi "ortografy". Przedtem wraz z dziećmi przypomnieliśmy sobie zasady ortograficzne oraz zaprezentowałam humorystyczne opowiadanie o jeżyku Igiełce i jego zmaganiami z ortografią. Dzieci z zaangażowaniem pracowały nad zadaniami, rebusami i czekały na więcej. Okazuje się,że ćwiczenia polonistyczne "podane na wesoło" są też świetną formą rozrywki dla najmłodszych i mogą być zdrowym substytutem telefonu komórkowego.

autor: administrator

 


Strona 1 z 37